A korábbi évekhez hasonlóan a konferencia kuratóriuma Kovács Tibor díjat adományoz két, 35. életévét még be nem töltött, kiváló eredményeket felmutató fiatal kutatónak. Pályázni a konferenciára benyújtott absztrakt,szakmai önéletrajz és publikációs jegyzék elektronikus megküldésével lehet: tretter.laszlo@med.semmelweis-univ.hu
A díjazottak a konferencia nyitóünnepségét követően tartják (a vitával együtt) 20 perces előadásaikat.
A pályázat beküldési határideje:
2017. március 10.
Idén is meghirdetésre kerül a regisztrációs díj támogatására szóló pályázat a 35. életévet még be nem töltött fiatal kutatók, elsősorban PhD hallgatók részére. Pályázni a konferenciára benyújtott absztrakt, szakmai önéletrajz és publikációs jegyzék elektronikus megküldésével lehet: tretter.laszlo@med.semmelweis-univ.hu
A pályázat beküldési határideje:
2017. március 10.
Nyitólap
Kedves Kollégák!
A 47. sümegi membrán-transzport konferencia szervezőjeként nagy örömmel és tisztelettel köszöntöm a konferencia résztvevőit.
„Sümeg” különleges helyet foglal el a magyar konferenciák világában. A sümegi összejövetelek mögött nincs egyesület, nincs szervezet, de mégsem gond évről évre szervezőket találni a konferenciára. Sümeg a május konferenciája. Az egyetemeken éppen csak befejeződik a tavaszi szemeszter és a „membránosok” útrakelnek Sümeg felé. A konferencia fő vonzereje a multidiszciplinaritás és a kötetlen hangulat. Az előadások és a poszterek változatossága az ötletek és lehetséges kollaborációk sokaságát kínálja. A kötetlen beszélgetésekre alkalmat ad a környezet is, a dunántúli kisváros sajátos bája.
A konferenciasorozat egyik legfontosabb célja a fiatal kutatók, kutatójelöltek fejlődésének támogatása. Ennek a célnak jegyében kerülnek megrendezésre a poszterversenyek, és kapnak lehetőségeket a legjobb poszereket bemutató fiatalok eredményeik rövid szóbeli bemutatására.
Az idei konferencia egyik súlypontja a metabolizmus, melynek kutatása évtizedek csipkerózsika álmából ismét az élettudományok élvonalába került. Ebben a témakörben érintjük a metabolizmus szerepét a daganatok fejlődésében és terjedésében, a zsírszövet dinamikáját. Másik fókuszpontja a 2017-es konferenciának a biofizika és nanotechnológia alkalmazása az élettudományi kutatásokban. Megemlékezünk a biotechnológia elindulásáról és annak magyar úttörőjéről és névadójáról Ereky Károlyról.
Remélem, hogy a 2017-es membrántranszport konferencia eredményesen folytatja a sümegi hagyományokat és hozzájárul a magyar tudományosság színvonalának emeléséhez.
Találkozunk Sümegen 2017 májusában
Tretter László
Semmelweis Egyetem
Orvosi Biokémiai Intézet