Absztrakt beküldési határidő:
2018. szeptember 3.,hétfő
GBO 5K - őszi szezonzáró futás
WORKSHOP
Idén először, a Magyar Immunológiai Társaság 47. Vándorgyűlésének keretén belül a konferencia részvevőinek lehetőségük nyílik szakmai workshopokon is részt venni.
Október 18-án a Poszter szekciók ideje alatt két workshop látogatására van lehetősége:
délelőtt a Bio-Science Kft. délután pedig a Biocenter Kft. enged betekintést a legújabb
technológiákba ahol alkalma nyílik személyesen is kipróbálni a bemutatott műszereket.
A 10 fős workshopokra előzetes regisztráció szükséges.
Kérjük, hogy részvételi szándékát e-mailben jelezze, legkésőbb október 16-ig:
bio-sci@bio-science.hu és info@biocenter.hu e-mail címeken.
Szabad helyek korlátozott számban elérhetők és a regisztráció sorrendjében kerülnek betöltésre.
Bízunk benne, hogy aktív részvételével Ön is megtiszteli a műhelygyakorlatokat!
Üdvözlettel:
a Szervezők
Rövid összefoglaló a workshopok témájáról:
október 18. (csütörtök) 10:00
Automatizált High Content Screening mikroszkópia – a manuális fluoreszcens és áteső kép alapú mikroszkópia modern és gyors köntösben
Az automata High Content Screening (HCS) mikroszkópiát nagyjából 15 éve kezdték el kifejleszteni azért, hogy a fáradságos, rengeteg időt és munkát igénylő manuális fluoreszcens és áteső képi mikroszkópiát megújítsák, fejlesszék és felgyorsítsák. Tulajdonképpen az áramlási citometria alteregója adherens sejtekre, szövetekre és kisebb élő szervezetekre (C. elegans, zebrahal). Fő célok közt szerepelt a nagyon jó minőségű képek gyors elkészítése nagy vagy akár csak kis számú mintán és számtalan kezelési körülmények közt. Ennek megfelelően multi-well plate-ek, konfokális kamrák vagy akár több slide is vizsgálható akár sejtes inkubátornak megfelelő környezetben. Továbbá fő szempont volt, hogy a kép készítés mellett a képek egyszerű, könnyű és gyors elemzése is integrálva legyen a készülékekbe, azaz ne legyen szükség külön szoftverre és a képek egyesével történő elemzésére, a kapott adatok lassú exportálására és harmadik szoftverrel történő ábrázolására. Napjainkban számtalan alkalmazási lehetőség van, kezdve az egyszerűbbektől (sejtszám, transzfekciós hatékonyság, citotoxicitás) folytatva egészen a rendkívül bonyolultakig (idegsejt nyúlvány képződés, sejtmigráció, angiogenezis, vezikula képződés).
A workshop-on egy ilyen benchtop készüléket mutatunk be, a Molecular Devices által gyártott ImageXpress Pico-t, mely mérete ellenére szinte mindent tud, amit egy modern HCS készüléknek tudnia kell. Bemutatjuk a készüléket működés közben fixált mintát vizsgálva és kielemezzük a kapott képeket. Vizsgálunk majd apoptózist és nyúlvány képződést egyaránt.
Jelentkezését a bio-sci@bio-science.hu e-mail címen várjuk!
Jelentkezési lap.
október 18. (csütörtök) 16.30:
A ForteBio Octet készülékei számos alkalmazási területen kiválóan használhatók mind kinetikai mérésekre, mind tisztítatlan mintából történő mennyiségi meghatározásra. Ilyen alkalmazások pl. a fehérje-fehérje vagy fehérje-kis molekula interakciók kinetikai analízise, titer meghatározás, IgG meghatározás, fehérje expresszió monitorozás, klón szelekció, epitóp térképezés. Az ELISA, HPLC és western blott technikák kiváltására is kiválóan alkalmas, lényegesen lerövidíti a munkafolyamatot.
A műszerbemutató során betekintést kapunk, hogy az Octet készülékekkel miként tudunk kvantitatív és kinetikai méréseket végezni a biolayer interferometria technika segítségével.
Jelentkezését az info@biocenter.hu e-mail címen várjuk!